Android Cihazlarda Manuel Olarak Google Play Store Yükleme
Android Cihazlarda Manuel Olarak Google Play Store Yükleme

Android Cihazlarda Manuel Olarak Google Play Store Yükleme

Bu kılavuzda, Gapps’ı ( Google Apps ) indirmek için Gapps’ı...

Bu kılavuzda, Gapps’ı ( Google Apps ) indirmek için Gapps’ı manuel olarak Android cihazlara nasıl yükleyeceğimize ilişkin adımları paylaşacağız. GApps, Google Apps’ın kısaltmasıdır. Önceden yüklenmiş neredeyse her Android gadget’la birlikte gelen bir dizi kullanışlı uygulama. Başka bir deyişle, Android uygulamalarında kullanamayacağınız bir Android kullanıcısının yeni bir özel ROM’u yüklediğinde yüklemesi ve flaş etmesi gereken bir uygulama paketidir. Bu GApps paketi; Gmail, Google Play Store, Google Haritalar, Google Arama, YouTube, GTalk, Google Voice, Takvim, Goggles, Google Kişiler, Google Drive, Klavye ve Google Hangouts’tan oluşur.

Android cihazınızı rootlamak ve Özel ROM’ları flaş etmek istiyorsanız , Gapps’i manuel olarak kurmanız gerekeceğinden şüpheniz olmasın, CyanogenMod, ParnoidAndroid, PAC-man, AOKP, SlimBean, OmniROM, Carbon gibi bir Özel ROM gibi Bu uygulamaları ParnoidAndroid, CyanogenMod, Carbon, SlimBean, PAC-man, AOKP ve OmniROM vb. gibi bir Özel ROM olarak önceden yüklemiş olmak zorundayız. Burada KitKat ve Jelly Bean’e dayanan GApps / Google Apps’a doğrudan indirme bağlantıları verdik.

Android Cihazlarda GApp’leri Manuel Olarak Yükleme Adımları (Google Apps)

Android cihazınız için yukarıdaki bağlantılardan gelen GApp’leri indirdikten sonra. Özel Kurtarma tarafından GApp’leri flaş etmeniz gerekecek, bu amaçla TWRP veya ClockworkMod kullanabilirsiniz.

Adım 1 : – PC’nizde gerekli GApps .zip dosyasını indirdikten sonra, Android cihazınızı PC’nize takın ve Android cihazınızın SD Kart’ına GApps zip dosyasını aktarın.

2. Adım: –  Daha sonra cihazınızı Recovery Moduna yeniden başlatmanız gerekir .

Adım 3: – “Zip Yükle” yi ve ardından “SDKarttan Zip Seç ” seçeneğini seçin .

Adım 4: – Adım 1’de aktardığınız GApps .zip dosyasına göz atın ve seçin.

Adım No 5 : – GAPPS yükleme onay alındıktan sonra bir süre alacaktır. Yükleme işleminin başarıyla tamamlanmasını bekleyin.

Adım 6: – Son olarak Ana Kurtarma Menüsüne geri dönün ve “Reboot” seçeneğini veya “Şimdi Sistemi Yeniden Başlat” seçeneğini seçin .

Bu kadar! Android cihazınızda GApp’leri (Google Apps) başarıyla yüklediniz ve yüklediniz. GApp’leri yükleme ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorum alanında bize bildirin.

https://opengapps.org/

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *