Redmi Note 5 üzerinde Carbon ROM Nasıl Kurulur [Android 8.1 Oreo]
Redmi Note 5 üzerinde Carbon ROM Nasıl Kurulur [Android 8.1 Oreo]

Redmi Note 5 üzerinde Carbon ROM Nasıl Kurulur [Android 8.1 Oreo]

Bu yazıda, Redmi Note 5 için kararlı bir Android Oreo...

Bu yazıda, Redmi Note 5 için kararlı bir Android Oreo tabanlı özel ROM getiriyoruz. Artık Android 8.1 Oreo tabanlı Redmi Note 5 üzerinde Carbon ROM’u yükleyebilirsiniz. Akıllı telefon şu anda Android Nougat OS’de çalışıyor. Yani Redmi Note 5 kullanıcısıysanız ve telefonunuzdaki en son Android Oreo deneyimini istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Sadece Android 8.1 Oreo dayalı Redmi Note 5 üzerinde Carbon ROM yüklemek için verilen kılavuzu izleyin . Bu en yeni özel ürün yazılımı birçok yeni özellik ve birçok hata düzeltmesi ile birlikte gelir. Karbon ROM Android Açık Kaynak Projesi (AOSP) dayanmaktadır. Bu, UI’nin Pixel telefonlardaki stok Android’den farklı olmadığı anlamına gelir .

[the_ad id=”2374″]

Cihazın tarifnamede bahsedersek, Xiaomi akıllı 2 GHz okta çekirdekli Qualcomm Snapdragon 625 işlemci tarafından desteklenmektedir Şubat 2018 yılında Xiaomi redmi Not 5 (Vince) başlatıldı. Redmi Note 5, 2160 piksele kadar 1080 piksel çözünürlükte 5,99 inç dokunmatik ekrana sahip. Cihazda 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı var ve bunu 32 GB’ye kadar genişletebilirsiniz. Bu ROM’un Xiaomi tarafından resmi olarak açıklanmadığını, ancak üçüncü taraf geliştiriciler tarafından geliştirilen özel bir ROM olduğunu unutmayın. Şimdi Redmi Note 5 Üzerine Carbon ROM yükleyin.

[the_ad id=”2374″]

Cihazınız rootlu olmalı ve üzerinde yüklü olan TWRP / CWM gibi özel bir kurtarmanın en son sürümüne sahip olmalıdır. Redmi Note 5 ROM ve Google Apps paketi üzerinde Carbon ROM’u yüklemeyi gerektirir. Bu en yeni özel ürün yazılımı, birçok yeni özellik ve değişiklikle birlikte gelir:

  • Gelişmiş Doze Modu
  • Otomatik Doldurma Şifresi
  • Yeni Bildirim Kullanıcı Arayüzü
  • Resim modunda resim
  • Yeni Android O Emoji tarzı ve çok daha fazlası.

Devam etmeden önce, tüm değerli verilerinizin tam yedeğini almayı unutmayın. Android 8.1 Oreo’ya dayanarak Redmi Note 5 üzerine Carbon ROM yüklemek istiyorsanız, devam edin ve verilen adımları izleyin.

[the_ad id=”2374″]

Not:

Karbon ROM Android 8.1 Oreo özel ROM ve bu kılavuzda verilen talimatlar sadece Xiaomi Redmi Not 5 için çalışıyoruz. Ayarlar> Telefon Hakkında’dan Xiaomi Redmi Note 5’inizin model numarasını kontrol edin .

Uyarı:

Gamaken.com , Xiaomi Redmi Note 5 için herhangi bir hasardan veya Carbon ROM Android 8.1 Oreo ROM yüklemesinden sonra sorumlu olmayacaktır. Kendi sorumluluğunuzda ilerleyin.

Ön Gereksinimler:

  • Önerilen özel bir kurtarma kullanarak yükleme kılavuzuna devam etmeden önce telefonunuzdaki tüm mevcut verilerin ve ayarların uygun bir yedeğini oluşturun.
  • Ayarlar> Geliştirici Seçenekleri’ne giderek, Xiaomi Redmi Note 5’te USB Hata Ayıklama Modunu etkinleştirin .
  • Bilgisayarda Xiaomi Redmi Note 5 USB Sürücülerini doğru şekilde yüklediğinizi doğrulayın.
  • Bootloader sizin redmi Not 5 kilidinin açılması gerekir.
  • Xiaomi Redmi Note 5’in pil seviyesinin, devam etmeden önce en az% 80’in üzerinde olduğundan emin olun.

Redmi Not 5 Android 8.1 Oreo ROM Üzerine Karbon ROM Yükleme Adımları:

1: – Öncelikle indirmek Karbon ROM  Android 8.1 Oreo özel ROM  PC’nin masaüstünde Xiaomi redmi Not 5 için.

2: – Cihazınızı USB veri kablosunu kullanarak PC’ye takın ve USB bellek deposunu takın.

3: – Yukarıdaki linklerden zaten indirdiğiniz Karbon ROM  Android 8.1 Oreo ROM .zip dosyasını telefonunuzdaki SD kartınızın kök klasörüne aktarın.

4: – PC’den Xiaomi Redmi Note 5’i fişten çekin ve Kurtarma Moduna önyüklemek için KAPALI duruma getirin .

5: – Güç AÇIK cihaza basıp tutarken Sesi Aç + Ev + Güç düğmelerini aynı zamanda Kurtarma Moduna girmek için.

6: – Cihazınız CWM Kurtarma artık iken, gerçekleştirmek data / factory reset silin , önbellek bölümü silin ve Dalvik önbellek silin giderek de Gelişmiş > Dalvik Önbellek Wipe .

Not: – Silme dalvik önbellek , ROM yüklemesi sırasında önyükleme döngülerinin ve diğer hataların önlenmesine yardımcı olur.

7: – Ana Kurtarma Menüsüne geri dönün ve SD karttan zip yüklemeyi seçin → sd kartından zip seçin .

8: – Daha sonra, daha önce cihazınızın SD kartına aktardığınız Karbon ROM  Android 8.1 Oreo özel ROM .zip dosyasına gidin. Güç düğmesini kullanarak ROM .zip dosyasını seçin. ve yüklemenin başlaması için onaylayın.

9: – Yükleme tamamlandığında +++++ Go Back +++++’ye gidin . Gönderen Kurtarma Menüsü , seçerek cihazınızı yeniden şimdi sistemi yeniden başlatın.

Xiaomi Redmi Note 5 cihazınız yeniden başlatılacak ve kurulumdan sonra açılması yaklaşık 4 – 5 dakika sürebilir.

Bitti! Redmi Note 5  Android 8.1 Oreo ROM’unda Carbon ROM’u başarıyla yüklediniz.

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *