Samsung Galaxy S3 OmniROM Android 5.1
Samsung Galaxy S3 OmniROM Android 5.1

Samsung Galaxy S3 OmniROM Android 5.1

2012’de piyasaya sürülen ve 1 GB RAM’le gelen eski cihazlardan...

2012’de piyasaya sürülen ve 1 GB RAM’le gelen eski cihazlardan biri olan Galaxy S3, bu kazar az miktarda RAM olmasıyla birlikte yaklaşmakta olan yazılım güncellemelerini almak için yeterli değildi ve Samsung tarafından da göz ardı edildi. Ancak geliştiriciler Android işletim sisteminin en son sürümüne göre harika ROM’lar oluşturmak için çok çalıştılar. Bu cihazın daha önce Android 5.0 Lollipop’u temel alan birçok ROM almasının nedeni budur.

[the_ad id=”4391″]

 Android 5.1 Lollipop’a dayanan Galaxy S3’e açık olduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız . Öyleyse, bu OmniROM’u Galaxy S3’ünüzde edinmek istiyorsanız, işte Samsung Galaxy S3’te OmniROM Alpha Android 5.1 Lollipop’u kurmak için bir kılavuz hazırladık.

Bu OmniROM’un alfa aşamasında olduğunu, dolayısıyla bazı hataların beklendiğini ve bazı çalışmayan özelliklerle karşılaşabileceğinizi unutmayın, ancak kullanıcılara göre, özelliklerin çoğu video kaydını etkileyen Codec sorunu dışında iyi çalışıyor demektedir.

Not:

Android 5.1 Lollipop OmniROM içeren bu kılavuz yalnızca Galaxy S3 I9300 (International Variant) ile çalışır. Bu ROM’u başka ya da yanlış bir değişkene kurmaya çalışmayın. Sonuç olarak, cihaz tuğlalaşabilir. Bu yüzden önce cihazınızın model numarasını kontrol edin.

Uyarı:

gamaken.com , Android 5.1 Lollipop özelliğine sahip OmniROM’un flash işlemi sırasında veya sonrasında Galaxy S3 I9300’ünüzde meydana gelebilecek hasar veya aksaklıktan sorumlu tutulamaz . Devam etmek kendi sorumluluğunuzdadır.

[the_ad id=”4391″]

Ön Gereksinimler:

  • custom recovery kullanarak kurulum kılavuzuna geçmeden önce Galaxy S3 telefonunuzdaki mevcut tüm verilerinizi ve ayarlarınızı uygun bir şekilde yedekleyin.
  • Doğru Samsung Galaxy S3 I9300 USB Sürücülerini indirin ve PC’ye yükleyin .
  • Ayarlar> Telefon Hakkında seçeneğine giderek S3’te USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin.
  • Galaxy S3, üzerine kurulu custom recovery işleminin en son sürümüne sahip olmalıdır.
  • Galaxy S3’ünüzün pil seviyesinin % 80’in üzerinde olduğundan emin olun.

OmniROM Alpha Build Galaxy S3 – Android 5.1 Lollipop Güncelleme Adımları:

OmniROM’u Galaxy S3’e kurmak için verilen talimatları izleyin:

1: – Öncelikle   Android 5.1 Alpha OmniROM  (omni-5.1-20150313-i9300-HOMEMADE.zip)  PC masaüstüne aktarın.

2: – USB veri kablosunu kullanarak cihazınızı PC’ye bağlayın.

[the_ad id=”4391″]

3: –  Android 5.1 Alpha OmniROMu telefonunuzun SD kart kök klasörüne yukarıdaki bağlantıdan indirdiğiniz .zip dosyasını atınız.

4: – Galaxy S3’ü (I9300) PC’den çıkarın ve recovery Moduna getirmek için kapatın .

5: – Kapalıyken cihazınız  home+ Sesi Aç Ev + Güç düğmelerini recovery Moduna girmek için aynı anda basınız.

6: – Cihazınız şimdi CWM Recovery’de iken, verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla işlemini gerçekleştirin , önbellek bölümünü silin ve Dalvik Önbelleğini Advanced (Gelişmiş) > Dalvik Önbelleğini Sil seçeneğine giderek silin .

Not: – dalvik önbelleğini silme , ROM kurulumu sırasında önyükleme döngüleri ve diğer hataları önlemenize yardımcı olacaktır.

7: – Ana recovery Menüsüne dönün ve SD karttan zip yükle’yi seçin → SD karttan zip’i seçin .

8: – Daha önce cihazınızın SD kartına aktardığınız Android 5.1 Alpha OmniROM .zip dosyasına gidin  . Güç düğmesini kullanarak ROM .zip dosyasını seçin ve başlamak için yüklemeyi onaylayın.

9: – Kurulum tamamlandıktan sonra +++++ Go Back +++++ adresine gidin . Gönderen recovery Menüsü , seçerek cihazınızı yeniden şimdi sistemi yeniden .

Galaxy S3 I9300’ünüz yeniden başlatılacak ve kurulumdan sonra ilk kez önyüklemesi 4 ila 5 dakika sürebilir.

Bitti! Galaxy S3 I9300 ürününü OmniROM alpha aracılığıyla Android 5.1 Lollipop’a başarıyla güncellediniz.

OmniROM  Android 5.1 Lollipop tabanlı Galaxy S3 cihazınıza yüklemek için yukarıdaki kılavuzla ilgili herhangi bir sorunuz ya da sorununuz varsa aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Sorun giderme:

Eğer Galaxy S3’ünüz bootloader döngüsünü yaşıyorsa veya ROM’u flashladıktan sonra bootloader animasyonunda takılıyorsa, önbellek bölümünü silme işlemini gerçekleştirin ve Galaxy S3’ü yeniden başlatmadan önce birkaç kez dalvik önbelleğini silin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar
  1. Murat

    Bende 4 yıldır Samsung Galaxy Note 4 kullanıyorum, telefon helen canavar gibi çalışıyor, hiç bir sıkıntısı yok ancak zamanla güncelleme desteğini yitirecek, uygulamalar ve oyunlar çıkmayacak diye korkuyorum. Telefon donanımsal olarak yeterli geliyor, yeni telefon satmak için böyle yapmazlar umarım.