Vestel Venus V5 Google Account Hesabı Sorunu Ve Çözümü
Vestel Venus V5 Google Account Hesabı Sorunu Ve Çözümü

Vestel Venus V5 Google Account Hesabı Sorunu Ve Çözümü

Vestel Venus V5 yerli üretim olan ve giriş orta segmentte...

Vestel Venus V5 yerli üretim olan ve giriş orta segmentte bulunan bir cihaz olma özelliği taşıyor.Android işletim sistemi olmasıyla beraber, Google’ın bünyesinde barındıran bütün uygulamaları kullanmanıza olanak tanıyor.Bunun yanında gelen Google Account Hesabı da dahil.

FRP Nedir ?

Google’ın yeni cihazlara yaptığı çalınmalara, kişiselleştirmelerin kaybının yaşanmaması ve kişisel bilgilerin başkasına geçmemesi adına yaptığı Google Account bilgilerinizle girebileceğiniz bir kilittir.Telefonunuzu yedekleme ve Google Account bilgilerinizi silmeden sıfırlarsanız karşınıza aşağıdaki gibi bir uyarı geliyor.

 

Eğer ki şifrenizi bilmiyorsanız bu uyarı sürekli karşınıza çıkacağı için telefonunuzu kullanılamaz hale gelebiliyor.Bu kilidin benzerini ilk başlarda İphone çıkartmış olup sadece icloud hesabı ile açılabiliyordu. İphone’da ise halen daha kırılamadığı için İphone cihazlarının çoğunluğu kullanılamıyordu.Fakat Android,İOS işletim sistemlerine nazaran açık kaynak kodlu olduğu için FRP kilitleri kırılması için tüketicilerde belli başlı yollar deniyorlar.

Vestel Venus V5‘te aynı şekilde Android işletim sistemi olduğu için Bu FRP kilidi içerisinde mevcuttur.

 

FRP kilidi ile bir daha karşılaşmamamız için neler yapmalıyız ?

Cihazınız eğer format veya yeni bir yazılım yükleyecekseniz eğer Ayarlar-Hesaplardan Google hesabınızı kaldırmanız gerekmekte.Bu şekilde FRP kilidiyle karşılaşmadan gönül rahatlığı ile cihazınıza format veya yazılım atabilirsiniz.

Vestel Venus V5’te ise nasıl FRP kilidini kaldırabiliriz ?

Yandaki indirme linkinden dosyayı indirip Qfil Programı ile yüklemek olucak.Qfil Programı ve nasıl indirebileceğinizi aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

https://gamaken.com/blog/gelistirici/qfill-ile-yazilim-yukleme

UYARI:Bu işlemde sorumluluk size aittir.Ne ben ne de gamaken.com sorumlu tutulamaz.

NOT:bu Dosyayı Qfil programı ile flashlanır nasıl yapacağınızı aşağıdaki kılavuz yardımıyla yapabilirsiniz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *