ASUS ZenFone 3 Max Sıfırlama Sonrası Google Hesabı Sorunu ve Çözümü
ASUS ZenFone 3 Max Sıfırlama Sonrası Google Hesabı Sorunu ve Çözümü

ASUS ZenFone 3 Max Sıfırlama Sonrası Google Hesabı Sorunu ve Çözümü

  Google’ın yeni cihazlara yaptığı çalınmalara, kişiselleştirmelerin kaybının yaşanmaması ve...

 

Google’ın yeni cihazlara yaptığı çalınmalara, kişiselleştirmelerin kaybının yaşanmaması ve kişisel bilgilerin başkasına geçmemesi adına yaptığı Google Account bilgilerinizle girebileceğiniz bir kilittir.Telefonunuzu yedekleme ve Google Account bilgilerinizi silmeden sıfırlarsanız karşınıza aşağıdaki gibi bir uyarı geliyor.

Eğer ki şifrenizi bilmiyorsanız bu uyarı sürekli karşınıza çıkacağı için telefonunuzu kullanılamaz hale gelebiliyor.Bu kilidin benzerini ilk başlarda İphone çıkartmış olup sadece icloud hesabı ile açılabiliyordu. İphone’da ise halen daha kırılamadığı için İphone cihazlarının çoğunluğu kullanılamıyordu.Fakat Android,İOS işletim sistemlerine nazaran açık kaynak kodlu olduğu için FRP kilitleri kırılması için tüketicilerde belli başlı yollar deniyorlar.

ASUS ZenFone 3 Max aynı şekilde Android işletim sistemi olduğu için Bu FRP kilidi içerisinde mevcuttur.

 

FRP kilidi ile bir daha karşılaşmamamız için neler yapmalıyız ?

Cihazınız eğer format veya yeni bir yazılım yükleyecekseniz eğer Ayarlar-Hesaplardan Google hesabınızı kaldırmanız gerekmekte.Bu şekilde FRP kilidiyle karşılaşmadan gönül rahatlığı ile cihazınıza format veya yazılım atabilirsiniz.

ASUS ZenFone 3 Max te ise nasıl FRP kilidini kaldırabiliriz ?

Yandaki indirme linkinden dosyayı indirip Sp Flash Tool İle Yüklemek Olucak. Sp Flash Tool Kılavuzumuza Aşağıdaki Bağlantıdan Görebilirsiniz.

scatter-loading butonundan açarak yanda verilmiş olan scatter dosyasını seçiyoruz. Daha sonrasında format kısmından manuel format flash seçeneği seçip aşagıdaki gibi düzenliyoruz.

Kod:
Begin adress : 0x13c00000

format lenght : 0x100000

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *