Dosyaları Android TV’den PC’ye veya Akıllı Telefona Nasıl Aktarırım?

Android TV’ler, çoğu kişinin istediği medya dosyalarını sakladığı dahili depolama ile birlikte gelir. Bu medya dosyalarına istedikleri zaman TV’lerinden erişebilirler. Ancak birisi Android TV’sindeki bir dosyayı akıllı telefona veya PC’ye nasıl aktarabilir? Dosyaları bir Android TV’den bir akıllı telefona veya PC’ye aktarmanın aslında birden fazla yolu vardır. Burada birkaçına bir göz atacağız.

Kesintisiz aktarım için, daha hızlı yöntemleri seçmek akıllıca olacaktır ve daha hızlı yöntem, kaynak cihazın (Smart TV) ve hedef cihazın (akıllı telefon veya PC) aynı WiFi ağına bağlanmasını gerektirir. Yalnızca her iki cihaz da aynı ağa bağlıysa, aktarım mümkün olur. Aynı ağa bağlanmanın / aktarmanın bir yolu var ve bu yazıda buna da bakacağız. Yani daha fazla uzatmadan, hadi konuya girelim.

Dosyaları bir Android TV’den bir PC’ye veya Akıllı Telefona nasıl aktarabilirim?

Burada, iki yöntemin her iki cihazın da aynı WiFi ağına bağlanmasını gerektirdiği aktarım için üç olası yönteme bakacağız. Son yöntem, dosyaları aynı ağa bağlanmadan aktarmakla ilgili olacaktır.

Solid Explorer kullanarak:

Bu yöntem için, Solid Explorer uygulamasını oyun mağazasından indirmeniz ve hedef cihazınızda (PC veya akıllı telefon) bir tarayıcınızın olması gerekir.

 • Solid Explorer’ı Play Store’dan Android TV’nize kurun. İndirmek ve kullanmak ücretsizdir.
 • Kurulum tamamlandıktan sonra, Solid Explorer’ı açın ve sol üst köşedeki hamburger menü simgesine dokunun. Bunun içinde araç kutusu seçeneğini bulacaksınız. Genişletmek için üzerine dokunun.
 • Toolbox altında, “FTP Sunucusu” seçeneğini seçin.
 • Şimdi uygulamanızda gördüğünüz Başlat düğmesine dokunun.
 • Dosyaları Android TV’nizden aktarmak için PC veya akıllı telefonda bir tarayıcı açın. Bu tarayıcıda, Başlat düğmesine dokunduktan sonra gördüğünüz adresi girin. Android TV’nizin ve hedef cihazın aynı ağa bağlı olduğundan emin olun.
 • Artık Android YV’nizdeki tüm dosyaların hedef cihazın tarayıcısında göründüğünü göreceksiniz. Kaydetmek istediğiniz herhangi bir dosyaya tıklayın ve hemen indirilecektir.

Bu yöntem kolaydır, ancak her iki cihaz da aynı WiFi ağına bağlı değilse işe yaramaz.

SFTV Kullanımı:

Dosyaları bir Android TV’den sorunsuz bir şekilde aktarabileceğiniz başka bir kolay yöntem SFTV’dir.

 • Öncelikle, her iki cihazınıza da SFTV yüklemeniz gerekir.
 • Ardından uygulamayı her iki cihazda da açın ve açık tutun.
 • Şimdi Android TV’nizde SFTV uygulamasını açın ve “Gönder” i seçin.
 • Bir PC’ye veya akıllı telefona göndermek istediğiniz dosyayı seçin.
 • Artık Android TV’deki SFTV, alıcı cihazı tarayacak ve SFTV’yi çalıştırdığınız PC / akıllı telefonu gösterecektir.
 • Cihaza dokunun ve saniyeler içinde, dosyanın PC veya akıllı telefona aktarılmasını sağlayacaksınız.

SFTV, iOS kullanıcıları için mevcut değildir, bu nedenle bu yöntem bir iOS cihazında çalışmayacaktır. Önceki yöntemde olduğu gibi, bu yöntem de hem kaynağın hem de hedef cihazın aynı ağa bağlanmasını gerektirir.

Bulut hizmetini kullanarak:

Bulut hizmetleri bugünlerde yaygın olarak kullanılmaktadır ve sürekli hareket halinde olan birçok kişi bu depolamayı tercih etmektedir. Bu kullanışlı ve her yerden veya herhangi bir cihazdan erişilebilir. Bulut depolamadaki dosyalara herhangi bir cihazı kullanarak erişme yeteneği, onu dosya aktarımı için bir seçenek haline getirir. Solid Explorer’ı Android TV’nize kurun ve Google sürücünüzü veya diğer benzer bulut hizmetlerini yükleyin. Ardından dosyaları yerel depolamadan Bulut Depolamaya aktarmak için Solid Explorer’ın kendisini kullanın. Daha sonra bu bulut depolama alanını farklı bir cihazda açabilir ve ihtiyaç duyduğunuz dosyalara diğer cihazınızda erişebilirsiniz.

Her iki cihazı da aynı WiFi ağına bağlamanıza gerek yoktur. Ancak, makul hızda aktif bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

Bu, dosyaları Android TV’den akıllı telefona veya PC’ye aktarmakla ilgili. Bu makale hakkında herhangi bir sorunuz veya sorunuz varsa, aşağıya yorum yapın, size geri döneceğiz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *