2020 Tokyo Olimpiyat Madalyası Elektronik Atıktan Üretilecek

Japonya’nın, çevre bilinci konusunda hassasiyeti bilinmektedir.Bu konuda bir çok sosyal sorumluluk projesine katılan ülke,küresel ısınma konusunda da farkındalık yarattı.Elektronik atıklar yine de çok değerli olabilir ve değerli metalleri çöpten geri kazanmaya yönelik bir takım projeler ürettiler . Şimdi ise 2020’de Olimpiyat oyunlarında kazananlarına parçalanmış telefonlardan ve kameralardan yapılan madalyalar, verilecek gibi görünüyor.

Tokyo’nun 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Organizasyon Komitesi, 2017 yılının Nisan ayından bu yana, değerli metalleri parçalamak ve geri dönüştürmek için eski telefonları, kameraları ve diğer araçları toplamakla meşguldü. Projenin, koleksiyonunu gerçekleştirme ve Mart 2019’a kadar tekrar kullanma hedefinde olduklarinı açıkladılar.

Sonuç olarak, Olimpiyat bronz madalyaları için ihtiyaç duyulan metal miktarı geçen Haziran ayında karşılandı ve Ekim ayı itibariyle altın ihtiyacının yüzde 93,7’si ve gümüşün yüzde 85,4’ü bağışlanan cihazlardan sağlandı.

Bu tür bir geri dönüşüm projesi için Japonya’ya teşekkür ederiz.Bu ve buna benzer bir çok projenin örnek teşkil etmesi dileğiyle.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *