Combofix
  • Ücretsiz
  • GeliştiricisUBs
  • Dilİngilizce
  • Boyut5.40MB
  • Versiyonv17.10.14

Combofix

Combofix, Windows bilgisayarlar için sUB tarafından geliştirilmiş ücretsiz bir kötü amaçlı yazılımdan koruma programıdır.

Combofix nedir?

Combofix, Windows bilgisayarlar için sUB tarafından geliştirilmiş ücretsiz bir kötü amaçlı yazılımdan koruma programıdır. Kısacası, bilinen kötü amaçlı yazılımları tarayan ve kaldırmaya çalışan bir programdır. Genel olarak, program ileri düzeydeki veya en azından orta düzeydeki kullanıcıları hedeflemektedir.
Combofix, normal kötü amaçlı yazılımdan koruma programlarına kıyasla sistemde önemli ölçüde daha derin bir tarama gerçekleştirir ve diğer her şey başarısız olduğunda onu iyi bir seçenek haline getirir. Casus yazılımlar, virüsler, truva atları, rootkit’ler, kasıtlı olarak silinmesi zorlaştırılan programlar ve benzer tehditler gibi sinir bozucu enfeksiyonları silmek için kullanılabilir. Combofix, yeni başlayan kullanıcılar için bir program değildir, bu nedenle ileri düzey bir kullanıcı değilseniz veya bir teknisyen tarafından bir tarama yapmanız istenmedikçe programı çalıştırmamalısınız.

İleri düzey veya en azından orta düzey bir kullanıcı değilseniz, Combofix’i kullanmaktan kaçınma uyarısı hafife alınmamalıdır çünkü program kötüye kullanıldığında bilgisayarınızı olumsuz etkileyebilir. Sonunda gerekli dosyaları silerek önyüklenemeyen bir bilgisayar ortaya çıkabilir. Bu nedenle, Combofix’i yalnızca ne yaptığınızı tam olarak anlıyorsanız kullanmalısınız.

İleri düzey kullanıcılar, özellikle de BT alanında çalışanlar için, Combofix, birçok kötü amaçlı yazılım sorununa hızlı çözümler sağladığı için çok yararlı bir araç olacaktır. Öyleyse neden yararlıdır ve Combofix nasıl çalışır? Gerekli tüm bilgiler aşağıda verilmiştir.

Combofix neden faydalıdır?

Combofix, kullanımı çok kolay bir programdır ve minimum kullanıcı etkileşimi gerektirir. İstenmeyen programlardan rootkitlere ve truva atlarına kadar her türlü kötü amaçlı yazılımdan otomatik olarak kurtulabilir. Program, sisteminizin derinlemesine bir taramasını gerçekleştirdiğinden, diğer kötü amaçlı yazılım önleme programları tarafından gözden kaçırılan köklü kötü amaçlı yazılımları bulabilir ve kaldırabilir. Bu nedenle, özellikle sinir bozucu kötü amaçlı yazılım bulaşmalarıyla uğraşırken sıklıkla kullanılır.

Combofix, kötü amaçlı yazılımları kaldırmanın yanı sıra bilgisayardaki kötü amaçlı yazılımlar hakkında bilgi içeren yararlı günlükler de oluşturur. Herhangi bir nedenle program bir tehdidi otomatik olarak kaldıramazsa, kullanıcılar bunu Combofix tarafından oluşturulan günlük dosyaları yardımıyla manuel olarak kaldırma seçeneğine sahiptir. Her taramadan sonra, Combofix, hem kaldırılan enfeksiyonları hem de kurtulamadığı tehditleri ayrıntılı olarak gösteren bir günlük dosyası oluşturur. İleri düzey bir kullanıcıysanız, sorunu belirlemek ve kötü amaçlı yazılımı manuel olarak silmek için günlüğü kullanabilirsiniz. Ancak, el ile kaldırma işlemini yalnızca ne yaptığınızı biliyorsanız yapın.

Combofix ayrıca diğer kullanıcıların bilgisayarlarını temizlemesine yardımcı olmak için çalışan teknisyenler için de yararlı bir araçtır. Kullanıcılardan bazen kötü amaçlı yazılımlarla uğraşırken yardım ararken Combofix’i indirmeleri ve yüklemeleri istenir. Combofix ile taramadan alınan bir günlük, virüs bulaşmış bir bilgisayar hakkında değerli bilgiler sağlayabilir ve teknisyenlerin kötü amaçlı yazılım sorunlarına doğru çözümler sağlamasına olanak tanır.

Doğru kullanılmadığı takdirde hasara neden olabileceğinden, aletin bazı durumlarda son çare olarak kabul edilmesi gerektiğini unutmayın. Tüm tarama ve kaldırma işlemi otomatik olduğundan, müdahale etmenize izin verilmeyecek ve bunu zorla yaparsanız, sisteminize onarılamaz bir şekilde zarar verebilirsiniz.

Yeni başlayan kullanıcılar tarafından çalıştırılmaması gerekmekle birlikte, ileri düzey kullanıcıların, en kalıcı olanlar da dahil olmak üzere her türlü kötü amaçlı yazılımı hızla kaldırmasına yardımcı olabilir. Bu nedenle, ister bilgisayarınızı temizlemeye çalışıyor olun, ister başkalarının cihazlarını düzeltmek için bir araç bulmaya çalışıyor olun, Combofix’in yararlı olduğunu göreceksiniz. Combofix’i kullanmak isteyen bir acemiyseniz, bunu yalnızca profesyonel gözetim altında yapın.

Combofix nasıl kullanılır?

Combofix, her şey otomatik olarak yapıldığı için kullanımı çok kolay bir programdır. Bazı durumlarda, kötü amaçlı yazılım programların normal şekilde çalışmasını engellediğinde, Combofix’i çalıştırmak için bilgisayarınızı Güvenli Modda başlatmanız gerekir. Programı çalıştırıp birkaç uyarı penceresinden geçtiğinizde, bir tarama başlayacaktır. Program her şeyi otomatik olarak yapacaktır, bu nedenle araçla başka bir etkileşime gerek yoktur. Bilgisayara ne kadar şiddetli bulaştığına bağlı olarak, tarama 10 ila 20 dakika arasında bir süre alabilir.

Program bilinen herhangi bir kötü amaçlı yazılım tespit ettiğinde, onu otomatik olarak silecektir. Ayrıca Geri Dönüşüm Kutunuzdaki, geçici İnternet dosyalarınızdaki ve Temp klasörünüzdeki dosyaları otomatik olarak silecektir. Bu nedenle, önemli dosyaları bu konumlarda tutarsanız, programı başlatmadan önce bunları başka bir yere taşımanız gerekir. Program kötü amaçlı dosyaları ve programları tarayıp sildikten sonra, sisteminizi yeniden başlatabilir veya başlatmayabilir ve bir günlük raporu hazırlayabilir.

Günlükte, Combofix’in sildiği kötü amaçlı yazılımların bir listesini bulacaksınız. Günlük, kurtulamadığı enfeksiyonlar hakkında da bilgiler içerir. İleri düzey bir kullanıcıysanız, kötü amaçlı yazılımın manuel olarak kaldırılmasına yardımcı olmak için günlüğü kullanabilirsiniz. Veya çeşitli kötü amaçlı yazılım temizleme forumlarında yardım ararken günlüğü yüklemeniz istenebilir. Sorunları daha iyi anlamak için, çeşitli forumların teknisyenleri genellikle kullanıcılardan Combofix ile bir tarama yapmalarını ister. Yeni başlayan bir kullanıcıysanız, programı yalnızca bir teknisyen tarafından talep edildiğinde çalıştırın.

Combofix Uyumluluğu

Combofix, Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 ile uyumludur. Hem 32-bit hem de 64-bit sistemlerde çalışabilir.

Ancak, Windows 10 ve Windows 8.1 için Combofix mevcut değildir, bu nedenle bilgisayarınız bu işletim sistemlerinden birini çalıştırıyorsa, onu kullanamazsınız.

Combofix Ücretsiz İndir

Combo fix tamamen ücretsiz bir programdır. Bunun için ödeme yapmanız istenirse, birisi para kazanmak için programın aracını kullanıyor olabilir. Kötü amaçlı yazılım sorunlarınızda size yardımcı olmaya çalışan bir teknisyen tarafından programı kullanmanız istenirse, o size güvenli bir Combofix resmi bağlantısı sağlayacaktır.

Kullanıcıların, Combofix’i şüpheli kaynaklardan yalnızca kötü amaçlı yazılım, özellikle de dosya şifreleyen fidye yazılımı ile sonuçlanmak için indirmeye çalıştıkları durumlar olduğunu unutmayın. Bu nedenle, diğer herhangi bir programda olduğu gibi, Combo-fix’i yalnızca saygın bir kaynaktan indirmelisiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *