Samsung Galaxy Note 2 N7100 Root
  • Ücretsiz
  • GeliştiriciChainfire
  • DilMulti
  • Boyut18.4 MB
  • VersiyonAndroid 4.4

Samsung Galaxy Note 2 N7100 Root

Samsung Galaxy Note 2 (N7100) İçin Yapılmış Root Dosyasıdır. Odin İle flashlayarak Sizde Samsung Galaxy Note 2 (N7100) Cihazınızı Rootlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 2 (N7100) İçin Yapılmış Root Dosyasıdır. Odin İle flashlayarak Sizde Samsung Galaxy Note 2 (N7100) Cihazınızı Rootlayabilirsiniz.

Odin ve Odin İle Samsung Galaxy Note 2 (N7100) Cihazınızı nasıl rootlayacağını anlatan bilgi aşağıda mevcuttur.

Samsung Cihazlara Yazılım Yükleme (Odin Kullanımı)

Samsung Yazılım Yükleme Aracı (Odin3 v3.14.4)

 

Root, genellikle taşıyıcıların  ve donanım üreticilerinin bazı cihazlara koyduğu sınırlamaları aşmak amacıyla gerçekleştirilir  . Bu nedenle, Root, sistem uygulamalarını ve ayarlarını değiştirme veya değiştirme,  yönetici düzeyinde izinler gerektiren özel uygulamaları çalıştırma veya normal bir Android kullanıcısının erişemeyeceği diğer işlemleri gerçekleştirme yeteneği (veya izni) verir  . Android’de Root, genellikle mevcut işletim sisteminin daha yeni bir sürümüyle birlikte, cihazın işletim sisteminin tamamen kaldırılmasını ve değiştirilmesini de kolaylaştırabilir.

Android, Linux çekirdeğinden türetildiği için,  bir Android cihazının Rootlanması, Linux’ta  veya FreeBSD  veya  OS X gibi diğer  Unix benzeri  işletim sistemlerinde olduğu gibi  benzer erişim yönetim izinleri verir  .

Root erişim bazen  Apple iOS  işletim sistemini çalıştıran jailbreak yapan cihazlarla  karşılaştırılır  . Ancak bunlar farklı kavramlardır. Jailbreaking, son kullanıcı için çeşitli Apple yasağı türlerinin atlanmasını açıklar: işletim sistemini değiştirme (“kilitli bir önyükleyici” tarafından zorunlu kılınan), yan yükleme yoluyla resmi olarak onaylanmamış uygulamaları  yükleme ve kullanıcıya yükseltilmiş yönetim düzeyinde ayrıcalıklar verme. Android cihazlarının yalnızca küçük bir bölümü önyükleyicilerini kilitliyor ve HTC , Sony ,  Asus  ve  Google gibi birçok satıcı  ,  cihazların kilidini açma ve hatta işletim sistemini tamamen değiştirme olanağı sağlıyor.  Benzer şekilde, uygulamaları yan yükleme yeteneğine, Root izinleri olmayan Android cihazlarda genellikle izin verilir. Bu nedenle, kullanıcılara süper kullanıcı yönetici ayrıcalıkları vermekle ilgili iOS jailbreak işleminin üçüncü yönü, Android Rootlama ile en doğrudan ilişkili olan şeydir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *