VLC Media Player

VLC Media Player

VLC media player, çoğu multimedya dosyasını oynatan açık kaynaklı bir çapraz platform multimedya oynatıcıdır.

VLC media player, çoğu multimedya dosyasının yanı sıra diskleri, cihazları ve ağ akışını da oynatan ücretsiz ve açık kaynaklı bir çapraz platform multimedya oynatıcıdır.

Birçok yeni cihaz girişini, formatını, meta verilerini destekler ve mevcut olanların çoğunu iyileştirerek yeni nesil kodekler için hazırlanır.

Sorunsuz, kullanımı kolay ve ücretsiz bir medya oynatıcı

 

VLC Media Player, çok çeşitli ses, görüntü ve video dosyalarını oynatan , kullanımı ücretsiz, sağlam ve özelliklerle dolu bir yazılımdır . Multimedya dosyalarını doğrudan çıkarılabilir cihazlardan veya PC’den oynatabilir. Ek olarak, program Disney +, Hulu, Gaia ve Netflix gibi popüler web sitelerinden yayın yapabilir . VLC Multimedia Player ayrıca PlayStation Live, Xbox Live, Facebook, Twitter ve YouTube’dan canlı video kabul eder. Rakip programların çoğu reklam gösterirken, VLC Player bunu göstermez, kar amacı gütmeyen bir kuruluştan destek alır.

Özelliklerle dolu ve tamamen özelleştirilebilir

 

VLC Download , Microsoft Windows, macOS, Android, iOS, Linux ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli platformlarda mevcuttur. Bu nedenle, popüler medya oynatıcıyı birkaç cihazda kullanabilirsiniz. Basit ve temiz arayüz ile platform , programa kişisel bir dokunuş katmak için kontrol panelini özelleştirmenize olanak tanır . Ruh halinize ve tercihlerinize bağlı olarak farklı görünümler arasından seçim yapabilirsiniz.

VLC kullanmanın en iyi kısmı nedir?

VLC, birden çok özelleştirme seçeneğini destekleyen, özelliklerle dolu bir programdır. Örneğin, yeni bir görünüm oluşturmak için kaplama düzenleyiciyi kullanabilir veya bunun yerine önceden ayarlanmış seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Uygulama ayrıca daha sorunsuz bir görüntüleme deneyimi için uzantılar yüklemenize de olanak tanır. VLC Media Player, cihazınızdaki ‘Fotoğraflar’ uygulamasından görüntüleri içe aktarabilir ve tüm dosyaları tek bir yerde görüntülemek için Windows Media Player ile senkronize edebilir.

Çoğu kullanıcı gizlilik sorunları konusunda endişeli olduğundan, VideoLAN uygulamayı güvenli ve emniyetli hale getirmeye çalıştı. Multimedya oynatıcı, tarama geçmişini, e-postaları veya konumu okumak için casus yazılım veya kullanıcı izleme kullanmaz. Yıkıcı reklamlardan, mahremiyet eksikliğinden ve gereksiz abonelik planlarından bıktıysanız, VLC en sevdiğiniz müzik, video ve görüntülerin bir Windows 10 PC’de taviz vermeden keyfini çıkarmak için mükemmel bir seçimdir.

VLC akış içeriğini destekliyor mu?

Çoğu kullanıcı, eski medya oynatıcılarda büyük boyutlu video dosyalarını oynatırken arabelleğe alma ile ilgili sorunlar yaşar. Örneğin AVI dosyaları, dosyayı gecikmeden oynatmak için hala hızlı bir işlemciye ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, VLC ile, animasyonun veya çözünürlüğün karmaşıklığına bağlı olarak videoları daha hızlı çalıştıran akıllı kod çözmenin keyfini çıkarabilirsiniz .

Program akışı desteklediğinden, birden çok yazılım uzantısını tanıyabilir. Sen olabilir MKV, FLV, WMV, SWF ve diğer formatlarda dosyalarını oynatmak kolaylıkla. Diğer multimedya oynatıcılar genellikle belirli codec bileşenlerinde sorunlara neden olur. Öte yandan, VLC indirme, sorunsuz bir görüntüleme deneyimi sağlamak için en son codec seçenekleriyle entegre olarak gelir .

Diğer yazılımlarla karşılaştırıldığında program, videoları çevrimiçi izlemenizi sağlamak için daha hızlı akış sağlar. Ne yazık ki, Bulut’u desteklemiyor ve ya popüler bir web sitesinden akış gerçekleştirmeniz ya da bilgisayardan veya çıkarılabilir cihazdan dosya oynatmanız gerekecek. Bununla birlikte, genel deneyim hayal kırıklığı yaratmayacaktır.

VLC ile video kalitesi nasıl?

Bir videonun pikselli göründüğü, ara sıra durakladığı veya çok yavaş oynatıldığı zamanlar vardır. Bir video dosyası yüksek kalite sunsa bile, bazı multimedya oynatıcılarda görüntüleme yine de kötü görünüyor. Ancak VLC, mükemmel özellikler sunmasıyla bu sorunu çözer.

Örneğin, bir PC ekranında pikselli veya odak dışı görünen küçük bir WMV veya 3GP dosyası gibi, VLC’de bulunan birçok kodek seçeneği ve ekran oranı sorunları ele alır. Benzer şekilde, VLC’nin çözmeyi başardığı diğer sorunlar, WMH dosyalarının Windows Media için tasarım amaçları göz önüne alındığında Mac PC’lerde düzgün çalışmamasıdır.

MP4 dosyaları söz konusu olduğunda, VLC Media Player ile inanılmaz kaliteyi yaşayacaksınız. Bu dosyalar özellikle akıllı telefonlar ve bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Benzer şekilde, Blu-ray ve DVD’ler için standart format olan MPEG-4, VLC oynatıcıda kolayca oynatılır. Programın tam HD ekranı ve ‘Surround Sesi’ destekleme yeteneği , tüm izleme deneyimini daha iyi bir şekilde etkiler. 

Son olarak, MPEG-4 dosya formatı, VLC Media Player’da olağanüstü video kalitesi sunar , öyle ki net renkleri, muhteşem kontrastı ve mükemmel grafik kalitesini kesinlikle takdir edeceksiniz. Ayrıca, donanım kod çözme özellikleriyle VLC, video ve filmleri gecikme veya çökme olmadan oynatmak için bilgisayarınızın işlem hızından yararlanacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *