WinRAR

WinRAR

WinRAR, öncelikle verileri sıkıştırmak ve açmak için bir programdır.

WinRAR, öncelikle verileri sıkıştırmak ve açmak için bir programdır.
İnternetten indirdiğiniz veya e-posta ile gönderilen programlar veya belgeler genellikle sıkıştırılmış biçimde bulunur. Bu, aktarım süresinden ve depolama alanından tasarruf sağlar ve çok sayıda dosya yerine yalnızca bir dosyanın aktarılması gerekir. Bu sıkıştırılmış verileri kullanmadan önce, orijinal biçime (“paketlenmemiş”) getirilmelidir.
Bunu yapmak için WinRAR gibi bir paket açma programı kullanın. Bir arşivin ara sıra açılması için kesinlikle yeterli
olan ücretsiz alternatifler vardır. Çoğu ZIP arşivi, Windows XP veya daha yüksek sürümler ve diğer işletim sistemleri tarafından herhangi bir ek yardımcı program olmadan açılabilir.
Ancak, verileri kendi bilgisayarınızda göndermek, şifrelemek ya da açıkça ve yerden tasarruf sağlayacak şekilde arşivlemek için kendiniz sıkıştırmak istiyorsanız, WinRAR’ı test etmeli ve isterseniz bir lisans satın almayı düşünmelisiniz.

 

… ve WinRAR çok daha fazlasını yapabilir!

Yalnızca WinRAR, güçlü ve çok popüler RAR biçiminde arşiv oluşturabilir.
WinRAR ile arşivlerinizi çok güvenli bir şekilde şifreleyebilirsiniz, böylece içeriği yalnızca siz görebilirsiniz.
WinRAR, yerden tasarruf sağlayan yedeklemeler oluştururken sizi birçok işlevle destekler.
WinRAR, ek programlar olmadan kendiliğinden açılan arşivler oluşturur; bu arşivler, alıcının kendi başına bir çıkarma programı yüklemesine gerek kalmadan bir program gibi çalıştırabilir.
WinRAR, verilerin platformlar arasında kolayca değiştirilebilmesi için diğer önemli işletim sistemleri için de mevcuttur.
WinRAR’ın kullanımı çok kolaydır – ya açık program arayüzü aracılığıyla ya da içerik menüsünden bir dosyaya sağ tıklayarak hızlı ve kolay bir şekilde.
İleri düzey kullanıcılar, WinRAR’ı komut satırı aracılığıyla otomatik olarak kontrol etme yeteneğini takdir ederler. RAR formatı 1993 yılından beri var olan – ve sürekli daha da geliştirilmektedir. WinRAR’ı hiçbir yükümlülük altına girmeden, ücretsiz ve kayıt olmadan 40 gün boyunca test edin!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *